top of page

Bireysel Koçluk 

Bireysel koçluğun ne olduğunu anlatmak yerine "ne olmadığını" anlatmak daha doğru olabilir.

Bireysel Koçluk, yaşam koçluğu değildir (aslına bakılırsa yaşam koçluğu diye bir şey de yoktur).  Bireysel koçluk hizmetinde danışan ile koç, danışanın gündemine uygun olarak en fazla 7 seansta biraraya gelir ve koç, durum ve konuya uygun olarak kullanacağı tekniklerle danışanın kişisel performansını ortaya çıkarmasına yardımcı olur. 

Bireysel koçluk, "reçete" hizmeti değildir. Bireysel koçluğa, sorunlarınıza çözüm bulmasını istediğiniz için gelmemelisiniz; "sorun olarak tanımladığınız" gündemleri çözmek için tercih etmelisiniz. 

Bireysel koç, "arkadaşınız" değildir. Koçluk hizmeti sırasında sizinle gözyaşı dökmeyecek, size acımayacak, koçlukta

en tehlikeli yaklaşımlardan birisi olan empatiyi size göstermeyecektir.

Bireysel koç sorunlarınızı çözmez. Elinde sihirli değnek yoktur. Ancak, Koçluk seansları ile, benzerini göremeyeceğiniz karşılıklı diyaloglar, yöntemler ve teknikler sonucunda sorunları siz çözmenizi sağlar. Bunu başaracak gücü kendinizde bulacaksınız.

 

 

Koç, size, eteğinizdeki taşları dökmeniz ve sırtınızdaki yüklerinizi boşaltarak bundan sonraki hayatınızda dik ve sağlam duruşunuzu her zaman korumanız için gerekli olan gücü ve performansı ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Koçluk, hayatınızın itici gücü olan "ben"i keşfetmenizi ve yaşamınızın tüm evrelerinde özgüvenli olmanızı sağlayan bu seyahatte aradığınız adresi kolaylıkla bulmanızı sağlayan eşsiz bir klavuz olacaktır. Soğuk kış gecelerinde sıcak bir battaniye neyse, koçluk da odur.

                          

Bilgi ve Randevu: 0 532 5744295

Executive-coaching.png
bottom of page