top of page

İlişki Koçluğu

Herkes sağlıklı bir ilişkinin peşindedir. Hayatın amacı mutlu olmaksa bu doğru bir yaklaşımdır. Bu nedenle çoğu insan sağlıklı bir ilişkiyi mutlulukla özdeştirir. Bu isteklerinde haksız da değildirler.

Oysa ilişkiler mutluluk ve güzellik kadar çatışmaları ve tartışmaları da barındırır. Gündüz kadar gece de ilişkinin ayrılmaz birer parçasıdır. Günümüzde sıklıkla, tamın bir parçasını kabullenip, diğer parçalarının reddedenlerin kısa ömürlü ilişkilerine şahit oluyor; fragmandan filmin sonunu tahmin edebiliyoruz. Kimse başta kısa ömürlü bir ilişki kurmak niyetinde olmadığı halde neden böyle olduğunu da anlayamıyor? Sorunu genellikle "başka" şeylerde aramak kısa bir süre bizi rahatlatıyor olsa da en az iki kişiden oluşan bir ilişkide sorunun kaynağının nerede olduğu bir sır değil.

 

 

Arayışımıza uygun "eş"le ilgili kriterlerimizi nasıl belirliyoruz? Başta görmediklerimiz daha sonra neden canımızı sıkıyor? Yaptığı şeylere tahammül edemememizin arkasındaki mekanizma ne? Onu seviyor muyuz? Bir ilişki için sadece sevgi yeterli mi?.. Aklınızı kurcalayan tüm bu ve benzeri sorulara İlişki Koçluğu ile çözüm bulabilirsiniz.

 

Uzun vadeli, sağlıklı bir ilişki arzu ediyorsanız, doğru adımlar, bu kapıyı aralayacak cesareti göstermek, iletişimin temellerini öğrenmek, bakılanla görüleni ayırt etmek, "ben"i önemseyerek bencilliği yok etmek, yapıcı tartışmanın formüllerini uygulayarak "biz"i güçlendirmektir.

İlişki koçluğu yaklaşımımız; bir ilişkiyi kurtarmak değil, yapılandırmak; bozmak değil, farkındalığı sağlamak üzerine kuruludur. Koç, ilişkinize farklı yönlerden dürüstçe bakabilmenizi, "ben" ile "biz" arasındaki dengeyi kurmanızı sağlayarak sağlam temelli bir iletişimin kapısını aralayacaktır.

                          

Bilgi ve Randevu: 0 532 5744295

man-802062_1920.jpg
bottom of page