Sistem Odaklı Takım Koçluğu

 

​Büyüyen şirketlerde ve günden güne artan rekabetçi piyasalarda Yönetim Kurulu ve İcra Kurullarının rolü de sorumlulukları da giderek büyüyor. Bir şirketin hantal olup olmadığına bu kurulların esnekliği, hızı ve yarattığı "değer"e bakarak karar vermek mümkün. 

Günümüzün takımlarında çok tehlikeli işlev bozuklukları görülebiliyor. Bu nedenle takımların çoğu başarısız veya planlanan başarıya ulaşmaktan uzak. Bu yaklaşım zaman kaybettirmenin yanısıra takımı oluşturan bireylerin iletişimini de bozarak şirketin "klanlara" bölünmesi tehlikesini barındırabiliyor. Etkili bir takım güvenle inşaa edilir, sorumlulukla şekillenir ve etkili sonuçlarla başarısı teyit edilir. Yetersiz adanmışlıkla oluşturulmuş takımların başarısızlığı ise sürpriz değildir. 


Grup ya da takım koçluğu, profesyonel bir koç tarafından yönetilen, organizasyonel ve bireysel amaçlara ulaşmak için birleştirilen enerjiyi, deneyimi ve katılımcıların bilgeliğini artırmak amacıyla yaratılmış bir grup sürecidir. Bu özellikleri nedeniyle Takım koçluğu, yüksek performanslı takımların etkili sonuçlar üretmesine ve sürekliliğine destek sağlar.

Takımı oluşturan kişiler, durum ve amaçlar gözönüne alındığında her takım birbirinden farklıdır. Takım koçluğu ile takım üyeleri birbirlerine güvenmeyi, açık iletişim kurabilmeyi, birbirlerini dinlemeyi ve saygı göstermeyi öğrenirler. Takım koçluğu, bireylerin takım içindeki performanslarını artırarak takımın toplam başarısını yukarıya çıkartır. 

Takım Koçu, takımın lideri değildir. Takımın içinde de değildir. Takım koçu, takım üyelerine eşit mesafede ve zamandadır. Takımın kolektif büyümesini amaçlar. Takımların başarısını artırmak, performansını yükseltmek, iletişimini güçlendirmek için "Sistem Odaklı Takım Koçluğu" şirketinizin amaçlarına ulaşmasını sağlayan destekleyici bir yaklaşım olacaktır.

    Bu sitede yer alan yazı, resim, grafik ve benzerlerinin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden ve tanıtım amacını aşacak şekilde alıntı yapılamaz.  Bu sayfalardan çalacağınız yazı, veri, şekil ve dokümanlar sizi danışmanlıkta ileriye taşımaz. Özgün olmaya çalışmanız hem size hem de müşterilerinize daha faydalı sonuçlar sağlayacaktır© 2020 Süreç Danışmanlık Ltd.

Bizi takip edin..

  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • LinkedIn Sosyal Simge