top of page

Cumhur Güzel 

Danışman I Eğitmen I Analist Koç

 

 

 

 

 

1967 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İİBF mezuniyetini takiben Koç Grubu'nda çalışmaya başladı. 15 yıllık Koç Grubu deneyimine Türkiye'nin en büyük otomotiv bayisi olan Ormak'ta başladı. Bu şirkette sırası ile mali işler, stratejik planlama ve kalite yönetimi görevlerini üstlenen Cumhur Güzel, aynı zamanda Blok Muafiyet sorumluluğunu da yürüttü. 2000 yılında, 11 Koç Grubu perakende otomotiv şirketinin birleşmesi ile Türkiye’nin en büyük otomotiv bayisi olan Birmot’un Kalite Yöneticiliği görevini üstlendi. 2004 yılında Birmot ve Otokoç'un birleşme ekibinde görev aldı. Birleşme sonrasında bir süre iki şirketin Kalite Yönetimi, İdari İşler, İnsan Kaynakları direktörlüğü'nü yürüttü.
 

Otomotiv perakendeciliği alanında 30 yıla yakın deneyimi bulunan Cumhur Güzel, 2006 yılında Süreç Danışmanlık Ltd.'i kurarak, Türkiye’nin önde gelen özel ve kamu kuruluşlarıyla birçok başarılı proje yürütmüş ve yürütmektedir. Halen, kalite yönetimi, süreç yönetimi, stratejik yönetim, çalışan ve müşteri memnuniyeti yönetimi, risk yönetimi, konfigürasyon yönetimi, aile anayası oluşturma, kurumsallaşma ve müşteri deneyimi ile etkili satış teknikleri danışmanlığı yapmaktadır.
 

KalDer'de iki dönem Denetim Kurulu Üyeliği yapan Cumhur Güzel aynı zamanda ISO 9001 Başdenetçisi ve EFQM Değerlendiricisi olup, danışmanlık, eğitim ve araştırma çalışmalarının yanısıra, çeşitli dergilerde makale yazarı, şirket içi sohbet, konferans ve bayi toplantılarında konuşmacıdır.

Cumhur_Güzel_edited.png

Stratejik Yönetim, Süreç Yönetimi ve İyileştirmesi, Risk Yönetimi, Finansal Yönetim, Kalite Sistemleri, Şirket Birleşmeleri, Kurumsallaşma, Aile Anayası Danışmanlığı, Bireysel, Yönetici ve Takım Koçluğu

bottom of page