top of page

Candan Akkan 

Danışman I Eğitmen I Koç

Harrison Assessment Global

 

 

 

 

 

Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunudur. İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi, Koç Holding Eğitim Merkezi’nde “Yetkinlik Bazlı İnsan Kaynakları“, “Yetenek Yönetimi”, ”Çalışan Bağlılığı” konularında eğitim aldı. Kariyerine Eğitim Uzmanı olarak 1995 yılında Koç Grubu şirketlerinden Migros’ta başladı. Eğitimler tasarladı ve sundu. “Sadece Bedenle Değil Beyinle Çalış” vizyonu çerçevesinde , kurum ve çalışanlar arasındaki kaliteye yönelik projeler yürüttü. Kısa bir dönem Koç Grubu Eğitim Merkezi bünyesinde çalıştıktan sonra, Tofaş Grubu’nda İnsan Kaynakları ve Eğitim Yöneticisi olarak görev alarak, Koç Grubu stratejileri doğrultusunda projeler geliştirdi.


2005 yılı başında Adecco/Lee Hecht Harrison bünyesine Sertifikalı ve Kıdemli Kariyer Danışmanı olarak katıldı. Bu dönemde Ölçme ve Değerleme konusunda odaklanarak, 2007 yılında, Penna UK şirketinden Değerlendirici Sertifikasını aldı.


Hecht Harrison Avrupa’da yaşanan organizasyonel değişiklik sonrasında Candan, Vaillant Group – Demirdöküm şirketinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak yetenek yönetimi ve organizasyonel gelişim, birleşme döneminde yönetsel seviyelerin belirlenmesi, yetenek havuzunun oluşturulması, ölçme değerleme ve eğitimlerin gerçekleştirilmesi konularında çalıştı. Ayrıca, kültürlerarası farkındalık, iletişim ve çalışan bağlılığı konularına eğildi.


Lee Hecht Harrison ve DBM birleşmesinden sonra, 2012 yıında E&E Group’a katılarak Ölçme ve Değerlendirme Bölümü'nü kurdu. Ölçme ve Değerlendirme Koçluğunun yanısıra Yönetim Koçu ve Outplacement Danışmanı olarak birçok sektöre yönelik çalışmaktadır. Harrison Assessments Uluslararası Koçu ve Değerlendiricisidir. İyi derecede İngilizce bilen Candan, 1 Çocuk annesidir.

Candan Akkan.jpg

İnsan Kaynakları, Organizasyonel Gelişim, Assessment, Yetenek Yönetimi, Birleşmelerde Yönetsel Seviyelerin Belirlenmesi, Yönetici Koçluğu, Ölçme ve Değerlendirme Koçluğu

1. Başlık

bottom of page