top of page

Berna Büyükutku Boragan 

Danışman I Eğitmen I Koç 

 

 

 

 

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden lisans, aynı üniversitenin Psikoloji bölümünden sosyal psikoloji yüksek lisans derecesini aldı. 1994 yılında eğitim sektöründe iş hayatına başlayan Boragan, pazarlama, satınalma, reklam üzerine yabancı ve yerli eğitim firmalarında tecrübeler edindikten sonra 2000 yılı itibariyle Arthur Anderson işbirliği ile yürütülen Dardanel AŞ’nin yeniden yapılanma süreci kapsamındaki “Dardanellium Projesi” ile insan kaynakları alanına adım attı. Proje süresince hem Oracle tabanlı ERP projesinin insan kaynakları süreçlerindeki entegrasyonunda, hem de insan kaynakları bölümünün yapılanmasında rol aldı.

 

2001 Ocak ayında Koç Topluluğuna katılarak Birmot AŞ.’nin İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevini 2005 yılına kadar yürüttü. Bu süreçte hem şirket, hem de topluluk içinde ayrıca yürütülen işe alma ve yerleştirme, iş analizi, iş değerlendirme ve çalışan memnuniyeti projelerinde aktif rol alarak diğer Koç Grubu şirketlerine destek verdi. Bu başarıları sonucunda Koç Holding AŞ.’nin İnsan Kaynakları İşe Alma Yöneticiliği görevine getirilen Boragan, 2006 Nisan sonuna kadar da topluluğun tümüne hizmet sağladı. 

Berna, Mayıs 2008-Ocak 2015 yıllarında Abdi İbrahim Holding bünyesinde hem yurtiçi hem de yurtdışı (Kazakistan, Cezayir, Azerbeycan, Gürcistan) şirket birleşmesi ve satın alınması operasyonlarında insan kaynakları bünyesinde farklı farklı yönetimsel sorumluluklar aldı. Yetenek yönetimi, performans kültürü, çalışan bağlılığı, işveren markası ve iç iletişim konularında yürüttüğü projeler ile şirketin değişim yönetimi sürecinde katkı sağladı. Son olarak, Abdi İbrahim İlaç’ın pazarlama ve satış operasyonları ile Genel Müdürlüğü’nden, holding bünyesinde bulunan Reformed ile Japon ortaklı Otsuka şirketinin insan kaynaklarından sorumluluğunu yürüttü.

 

Berna, özellikle büyüme aşamasında veya dönüşüm aşamasında olan küçük ve orta ölçekli firmalarda kültür değişimi ve organizasyonel kabiliyet gelişimi ile Öğrenen organizasyon” ve “Duygusal Zeka” alanlarında projelerine devam etmekte olup, hem uzmanlığını hem de ilgisini IODA Organizasyonel Gelişim Komitesi liderliğini üstlenerek, bu platforma da taşımıştır. Berna, çok iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 1 çocuk annesidir.

.

trio-ik-berna-buyukutku-boragan.jpg

İnsan Kaynakları Sistem Kurulumu, İş Değerlendirme, İş Analizi, İşe Alım ve Yerleştirme, Performans Yönetimi, Yetenek Yönetimi, Organizasyonel Gelişim, Duygusal Zekâ, Çalışan Memnuniyeti Yönetimi

1. Başlık

bottom of page