top of page

Kariyer Koçluğu

Hayatın bazı evreleri, sonraki dönemleri ciddi şekilde etkileyecek önemdedir. Bu açıdan bakıldığında kariyerimiz, hayatımızı etkileyen birkaç aşamadan birisidir. 

Kariyer, sadece bir meslek edinmek değil; mutlu olacağımız bir meslekle hayatımızı birleştirmek, insanların üstüne basmadan yükseleceğimiz merdiveni inşaa etmek, kendimize ve topluma "değer" yaratacağımız alanlara odaklanabilmektir.

Her insan için kariyer tanımı ve yolu farklıdır. Aynı şekilde mutlu olabileceği meslekler de farklıdır. Gerçekte ne aradığını bilmeyen insanlar uzun yıllarını sevdikleri işi kovalamakla geçirirler.  Ben de onlardan birisiydim! Kariyerimin başında, hiçbir destek, mentor ve benzeri katkı olmadığı için, belki bir başkasının çok mutlu olabileceği bir meslekte 10 yılımı geçirdim. Birçok şey öğrendim ve kullandım da fakat hayatın başındaki bu 10 yılı daha mutlu olacağım bir meslekte geçirmeyi isterdim. Zamanı geri çevirmek mümkün değil. Ne mutlu ki, uzun zamandır danışmanlık hizmetlerimle çözümler yaratmanın, koçluk hizmetleri ile danışanların yarattıkları çözümleri görmenin hazzını yaşıyorum. Ne yazık ki, birçok insan bu farkındalığı yaşayamadan plazalar ile yemek odaları arasında mekik dokuyor. Sorun plazaların cam duvarları arasında veya sanayideki yağlı bir dükkanda çalışmak değil. Fakat çözüm ne aradığımızla neye razı olduğumuz arasındaki seçimlerimizde...

 

 

 

Hayatımızın üçte birini özel yaşamımıza ayırıyoruz. Üçte biri uyuyarak kalan üçte biri ise çalışarak geçiyor. Mutsuz geçirdiğimiz bu üçte bir diğer üçte ikiyi fazlasıyla etkiliyor. Azımsanmayacak bu zaman dilimini ömür törpüsü haline getirip getirmemek kendi kararımız. Kariyer yolunun başında, ortasında veya sonunda olmanızın önemi yok, mutluluğunuzu ertelemin de...

 

Kariyer koçluğu ile, mutlu olacağınız alanları bulmak veya mutlu olduğunuz alanları genişletme fırsatlarını yakalayın. Vakit, ipleri elinize alma vakti..

                          

Bilgi ve Randevu: 0 532 5744295

puppet2.jpg
bottom of page